Choď na obsah Choď na menu
 


Thai airways international 2018

THAI Airways B787-8

Airctraft visit LOWW

Už novembri 2017 zahájila spoločnosť THAI Airways lety medzi Viedňou a Bangkokom, ktoré sa od začiatku stretli s veľkým úspechom zo strany cestujúcich. Takým úspechom, že sa aerolinka rozhodla začiatkom roka 2018 zvýšiť počet letov zo štyroch na päť letov týždenne. Viedeň je prvým európskym mestom, kde sa thajské aerolínie rozhodli lietať so svojou novou flotilou lietadiel Boeing 787 Dreamliner. V auguste preto pozvala aerolinka na prezentáciu lietadla zástupcov cestovných kancelárii z Česka a Slovenska, aby sa na vlastné oči presvedčili prečo je THAI tak obľúbený. My sme pri tom, samozrejme, nemohli chýbať.

Nové Boeingy 787 spoločnosti THAI kladú dôraz na komfort a priestor v interiéri lietadla, inteligentné osvetlenie, pre aerolinky veľmi dôležitú kvalitu vzduch s optimálnou vlhkosťou, a vyšším pretlakovaním pre menšiu únavu pri cestovaní. Môžeme potvrdiť, že interiér je veľmi prijemný s naozaj pohodlnými sedačkami, s nadpriemerným miestom v ekonomickej triede s rozmiestnením 3-3-3, z čoho sme boli veľmi príjemne prekvapené. Nie nadarmo zvolila renomovaná poradenská firma v oblasti lietania SKYTRAX, ekonomickú triedu THAI airways za najlepšiu medzi konkurenciou dva roky po sebe (2017 a 2018). Medzi ďalšie ocenenia patri aj najlepšie poskytované jedlo v ekonomickej triede, čo nám, žiaľ, nedali na prezentácii vyskúšať :). Samotná THAI Airways je SKYTRAX-om označovaná ako desiata najlepšia aerolinka sveta. Vďaka novej konštrukcii 787-ky, spočívajúcej prevažne z kompozitných materiálov, je možné použitie o takmer 65 % väčších okien oproti starším lietadlám. V kabíne je tak omnoho viac prirodzeného svetla, čo prispieva v k pohodliu cestujúcich. My osobne sme boli zaskočené jednou vychytávkou, ktorú si pre nás okná Dreamliner-u pripravili. Elektrické stmievanie samotného okna bez použitia roletky. Výhodou je, že každý cestujúci si môže individuálne nastaviť pre seba vyhovujúcu intenzitu svetla prechádzajúceho cez okno.

Dreamliner THAI Airways nám jednoducho vyrazil dych. Je to nádherné lietadlo, v ktorom je radosť sedieť. Poskytovaným komfortom stvárňuje budúcnosť cestovania. THAI do roku 2022 plánuje ďalšiu modernizáciu svojej flotily lietadiel. Nákupom nových lietadiel sa chce udržať v desiatke najlepších aeroliniek sveta, v čom jej držíme palce. Priamymi letmi do Viedne aerolinky dúfajú, že sa dostanú do povedomia aj slovenských a českých cestovateľov, a budú sa na cestovanie s nimi tešiť :).